Jdi na obsah Jdi na menu
 


06 - BNL Jankov noční 23. 7. 2011

13. 9. 2011

Do noční soutěže na půdě - jak jsme si do začátku Beneligy mysleli - našeho největšího konkurenta, jsme vkládali velké naděje. Dle všeho se to štěstíčko (to jsem nenarazil náhodou na smajlíky, jen mi to přišlo na místě) již konečně mělo přiklonit na naši stranu a měli jsme začít vyhrávat. Koupili jsme dokonce nové úzké hadice, soutěž byla večer - takže jsme se nemohli vymlouvat na ranní handicap z předešlého večera, kdy jsme soustavně hrubým způsobem porušovali životosprávu při tréninku ping-pongu - a konečně měla dorazit početnější skupinka našich fanoušků a také Česká televize, kterou jsme pozvali natočit reportáž o první noční soutěži na Benelize.

Vybaveni skádacím altánkem a lavičkami, jsme zaujali místo skoro až na chvostu dráhy a sledovali děvčata, jak plní sportovní disciplínu. I když slunko nesvítilo, bylo třeba dodržovat pitný režim.

Pak přišli na řadu muži a pomalu naše chvíle. Naše startovní číslo bylo 12, což znamenalo, že jsme šli na na řadu kolem půlnoci. Start se vyvedl, ale to bylo asi tak všechno. Košíkář se asi nervozitou, a nebo proto že nepil, nemohl trefit na savici, já jsem sice nabral, ale strojník ubral plyn a otevřel kohout na diváky a protože ještě neměl dodaženou savici na stroji, tak samozřejmě povolila na mašině a začala tam téci voda, ale to všechno jen proto, že se rozdělovač motal na dráze tažen prodouři a Honza se ho snažil doběhnout následován Vojtou s béčkem v ruce. Mno, nakonec se dobrá věc podařila a kluci připojili přívodné vedení k rozdělovači a dokončili jsme útok v čase ohromujících 47,28s. Opět jsme pobavili diváky...

I největší favorité měli problémy na rozdělovači, přesto jsme skončili na posledním místě a odváželi si z Jankova jeden bod do průběžného hodnocení BHL.

Bohužel jsme nevyčkali do konce soutěže a zbaběle utekli. No, ale zkušenost opět dobrá, utvrdili jsme se v tom, že máme na lepší čas, ale chce to více trénovat - tedy na dráze pro požární útok.

Reportáž z výše uvedené soutěže je zde http://www.ceskatelevize.cz/porady/10127577373-pozarni-sport/211471290400003/video/ od cca 19 minuty. Přeji příjemný kulturní zážitek a

Požárnímu sportu ZDAR JF

A ještě Vám dlužím výtěze, byli tu kluci ze Stoklasné Lhoty  (kteří k nám zavítali z Táborské hasičské ligy, nebo Brdské?) s časem 19,11s