Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benešovská hasičská liga s Ferdinandem - Jankov - 9.6.2012

11. 6. 2012

Tak nám začala Benešovská liga, paní Müllerová.

Letošní čtvrtý ročník má osm kol, tak snad další soutěže budou pro nás úspěšnější, než úvodní závod v Jankově...  

Jak pozorní čtenáři vědí, na letošní sezonu jsme pořídili nové dresy, nakoupili elasťáky, poladili mašinu, do družstva zařadili nové členy, abychom si nemuseli na soutěžích půjčovat béčkaře a samozřejmě jezdili trénovat do Chářovic. Na tomto místě je třeba klukům z Chářovic poděkovat za azyl, který nám poskyytli před sezónou, za dobré rady, za zapůjčení materiálu (i když také nebyl nejlepší) a v neposlední řadě i za pohoštění.

Cestu do Jankova máme nacvičenou, vždyť všechny naše cesty vedou právě tudy. Bohužel do areálu jsme dorazili skoro poslední, takže na nás zbylo jedno z posledních míst na pastvině, jak jsme posléze zjistili. Tentokrát jsme stánek pečlivě uvázali, vybalili naší tradiční lavičku a přichystali se na nástup. Po představení nové rady BnHL a vyslechnutí nezbytných instrukcí, jsme si pomalu začali chystat materiál. Bylo třeba přemotat a přichystat béčka. Startovní číslo jsme měli čtrnáct, loňskou dvanáctku, která nám moc štěstí nepřinesla jsme přenechali místním borcům. Útok začali Dvorce a hned v novém rekordním čase dráhy. Sledovali jsme ostatní útoky a přichystali se na náš výkon. "Jankováci" před námi hodili rukavici časem 16,75s, první sestřik 16,29s. Mno, museli jsme se posnažit.

Komentátor nás při představování označil za chářovické céčko, což nejen nás trošku pozlobilo:-) Dále pak se zmínil o tom, že nás loňskou sezonu provázela smůla, bohužel jeho slova se vyplnila i pro letošek. Asi to Jirka Černík zakřikl.

Základna byla přichystaná, když jsme byli na startu, opět nám spadla savice, naštěstí letos děláme koš zespoda (vida, další změna). S Ondřejem jsme ji dali na místo a o trošku více nervozní zaklekli na startovní čáře. Páteční trénink koše se vyplatil, klapl bez sebemenšího zaváhání. Vodu jsme dopravili až k proudnicím, načež nám vylétlo jedno céčko z rozdělovače. Kluci ho připojili, po přidání plynu však vypadlo béčko, opět od rozdělovače. Kluci už se to nepokoušeli ani připojit, takže jsme na prvním závodě zapsali N. To jsme se ukázali...

Po kontrole jsme zjistili, už zuby na půlspojkách se vyrvaly z půlspojek, bohužel nebyly to kované AWG. Takže do dalšího závodu musíme nakoupit nové armatury...

Mno nic, opět jsme se něčemu přiučili a ověřili si, že mašina tlačí opravdu dobře.

Vyhráli kluci z Jankova, Dalovy byly jedenácté.

Příště na jiřetickém asfaltu to snad bude lepší!

Požárnímu sportu ZDAR, JF

 

Ještě doplním sestavu: Ondřej, já, Pavel, Kuba, Honza, Vojta a prvně na proudu Fanda.


 

Náhledy fotografií ze složky Beneliga - Jankov - 9.6.2012